PROVAZ

PROpojení Vzdělávání A nových přístupů v Zoologicko-ekologickém výzkumu – od teorie k praxi

 

Hlavní řešitel

logo IVB

  

   Partneři

UK logo

 

up logo

jcu logo

logo daphne

Přihlášení

free counters

Konference a stáže - Klíčová aktivita 3

V rámci udržitelnosti projektu budou studenti čtvrtletně podporováni formou informování o možnostech financování jejich stáží a konferencí. Rovněž budou čtvrtletně aktualizovány webové stránky, kde bude aktualizován harmonogram nadcházejících zahraničních konferencí a workshopů týkajících se zoologického výzkumu a ochrany přírody.

 

V roce 2015 se podařilo sehnat financování Grant office a proto pro zasílání pravidelných informačních mailů (grant office news) kontaktujte Olgu Růžičkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

1. Monitorovací období udržitelnosti projektu Provaz 1. 7. 2014 - 30. 6. 2015:

Informování studentů o možnostech financování stáží a aktuality o konfereních byly pravidelně zasílány formou Grant office news na mail všech zájemců. Za 1. MOU bylo rozesláno 25 zpráv GON.

 

 

 

Zpráva z účasti na konferenci Jana Šlancarová a Dan Leština

Ve dnech 3. – 6. dubna 2014 proběhla konference „7th International Symposium The Ecology & Conservation of Butterflies & Moths“. Tato konference probíhala na jihu Velké Británie, ve městě Southampton. Konference se zúčastnili i dva studenti PřF JU, Jana Šlancarová s příspěvkem: „Land Use Abandonment in Eastern Mediterranean – effects on butterfly communities“ a Dan Leština s přednáškou „Survivors from a Genetic Point of View – Retreat of a Continuous Population of Argynnis niobe has Left Castaways on Habitat Islands“.

 

 Program konference probíhal paralelně ve dvou přednáškových sálech na „University of Southampton“, dle témat byl rozdělen do několika sekcí. Velká část programu byla věnovaná problematice změn klimatu a vlivu na denní a noční motýly. Další sekce se týkaly zejména populační biologie, genetiky, ekologie a monitoringu. 

 

IMG 5806IMG 5809

southampton

Účast na stáži: Radovan Smolinský

Ve dnech od 11.2.2014 do 15.2.2014 se Radovan Smolinský zúčastnil krátkodobé stáže v rámci klíčové aktivity 3 na Institut für Ökologie und Evolution Universität Bern v Hastli ve Švýcarsku. Během pobytu konzultoval spolupráci mezi pracovišti v rámci podané žádosti ve stipendijním programu SCIEX s prof. Barbarou Taborsky. Během stáže se společně věnovali studiu etogramů a praktickým ukázkám v laboratoři, jenž dále zapracovávali do návrhů na grant. Pobyt byl završen návrhem 3 nových experimentů, jenž budou probíhat během stipendijního pobytu R. Smolinskéhov rámci programu SCIEX.

DSCN4768DSCN4771

Zpráva z konference 2 Zuzana Hiadlovská

Mgr. Zuzana Hiadlovská se zúčastnila konference v Berlíně (9th International Conference on Behaviour, Physiology and Genetics of Wildlife), která se konala 18. – 21. září. Na konferenci prezentovala svůj poster o disperzi dvou divokých poddruhů myši domácí v hybridní zóně. Workshop byl zaměřen především na výzkum divokých zvířat.

01 prve prednasky08 coffe brake22 presenting