PROVAZ

PROpojení Vzdělávání A nových přístupů v Zoologicko-ekologickém výzkumu – od teorie k praxi

 

Hlavní řešitel

logo IVB

  

   Partneři

UK logo

 

up logo

jcu logo

logo daphne

Přihlášení

free counters

Networking - spolupráce VaV a praktické ochrany přírody - Klíčová aktivita 2

 

V rámci KA2 bude každoročně organizován jednodenní ochranářský seminář, či mini konference, která bude zaměřena na využití molekulárních metod v ochranářské praxi.

 

1. Monitorovací období udržitelnosti projektu Provaz 1. 7. 2014 - 30. 6. 2015:

 

V rámci KA2 proběhl 8. 9. 2014 na webináři Fóra ochrany přírody seminář Docenta Josefa Bryji na téma Ochranářská genetika, co nám řekne a co ne. Počet podpořených osob je těžké odhadnout, vzhledem k tomu, že seminář probíhal on-line a nadále je možné se na seminář volně připojit.

 

2. Monitorovací období udržitelnosti projektu Provaz 1. 7. 2015 - 30. 6. 2016:

V roce 2015 proběhl tento seminář formou celodenní minikonference v rámci summerschool ochranářské genetiky, která proběhla na terénní stanici Mohelský mlýn 14. 8. 2015. Minikonference se zabývala ukázkami využívání molekulárních metod v praxi. Zazněly zde přednášky o ochraně populací kamzíků, syslů, vlků a např. bobrů.

Pozvánka na 7 ročník Fóra ochrany přírody

Sedme setkani Fora ochrany prirody se bude konat v sobotu 11. dubna 2015 od 9:30 do 18:00 v Brne, na Prirodovedecke fakulte Masarykovy univerzity. Setkani bude venovano tematum 1) vyuzitelnosti a vyuzivani USES a 2) ochranarske principy, se kterymi bychom meli seznamovat sirsi verejnost (blize viz zde). Vystupy budou nasledne predstaveny tak, aby nezapadly a byly pokud mozno dale vyuzivany. Vitana je ucast vsech ochranaru bez ohledu na to, zda se jiz ucastnili predchozich setkani Fora.

Přednáška Josefa Bryji na Fóru ochrany přírody

Tímto Vás zveme na přednášku Josefa Bryji o ochranářské genetice. Přednáška proběhne online 8. 9. 2014 od 17.00 na webu Fóra ochrany přírody. Přihlásit se můžete na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pozvánka je ke stažení zde.

Pozvánka na seminář Koalice

Dne 13. června proběhne seminář na téma možnosti financování ochrany přírody v novém programovém období 2014 - 2020. Seminář se bude konat v Praze (Novotného lávka 5, Praha 1). Program semináře a podorbnější informace o průběhu najdete ke staženi v pozvánce zde.

Hledej

Archiv clanku