PROVAZ

PROpojení Vzdělávání A nových přístupů v Zoologicko-ekologickém výzkumu – od teorie k praxi

 

Hlavní řešitel

logo IVB

  

   Partneři

UK logo

 

up logo

jcu logo

logo daphne

Přihlášení

free counters

Workshopy, kurzy, konference, semináře a stáže organizované žadatelem a partnery - Klíčová aktivita 4

 

Terénní stanice Mohelno bude nadále využívána pro organizaci workshopů a terénních cvičení v rámci KA4 (financování bude probíhat především z rozpočtu jednotlivých garantujících fakult, nicméně pronájem stanice bude nízký a bude pokrývat pouze provozní náklady). V rámci KA4 budou zorganizovány tři terénní cvičení. Na jaře 2015 proběhne ornitologické cvičení. V dalších letech se pak uskuteční dvě cvičení zaměřené na faunu okolí Mohelenské hadcové stepi a botaniku. Před Zoologickými dny pak bude zorganizován jednodenní seminář na aktuální téma (např. využití NGS v praxi).

 

Ceník pro provazácké akce:

80kč/osoba/noc, 1500kč/noc, mimo topnou sezónu (120 pro ostatní)

120kč/osoba/noc, 2000kč/osoba/noc v topné sezóně (160 pro ostatní)

 

1. Monitorovací období udržitelnosti projektu Provaz 1. 7. 2014 - 30. 6. 2015:

 

V rámci KA4 proběhl 11. 2. 2015 Před Zoologickými dny jednodenní předkonferenční workshop na téma: Sekvenování nové generace a jeho aplikace v zoologickém, ekologickém a evolučním výzkumu (lektor: Dagmar Čížková, Ústav biologie obratlovců AV ČR, v.v.i.) a Theory of statistical methods for ecological niche modeling + practicalities about general assumptions, methods and tools (lektor: Borja Jiménez-Alfaro, Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně). Celkem se workshopu zúčastnilo 17 studentů. Na jaře 2015 (od 26. 4. – 28. 4. 2015) proběhlo na terénní stanici Mohelský mlýn ornitologické cvičení. Tohoto cvičení se zúčastnilo celkem 14 studentů. Cvičení vedl Peter Adamik a Vojtěch Brlík z PřF UP. V květnu se na Mohelském mlýně následně konaly dvě terénní cvičení. Od 22. 5. – 24. 5. 2015 zde proběhlo behaviorální cvičení, kterého se zúčastnilo celkem 22 lidí. Od 25. 5. – 29. 5. 2015 pak na mlýně proběhlo geobotanické cvičení, kterého se zúčastnilo 5 studentů PřF MU.

 

 

Invitation: Evolutionary workshop for Ph.D. students 1.- 3. 10. 2018

Program comprise talks of advanced students (mainly in the 3rd or 4th year of their Ph.D. study). However, other students (including undergraduates) are also welcome to participate and introduce their work. The length of presentation should be around 10 minutes and may cover the main findings of the Ph.D. project or just a selected part.

Where: Mohelno field station

Students, researchers and teachers from other institutions are very welcome to participate in discussions or to present their results.

Self-organised social program is expected before and after the workshop. Hence it is possible and very welcome to arrive on Monday the 1st and leave on Wednesday the 3rd. Accomodation is available at the field station.

If you are interested, please send e-mail to
 
Pavel Munclinger Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.@Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. or Josef Bryja Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.@Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  and provide the following information:

1)Name and institution

2)Talk, poster or just taking part in discussions

3)Preliminary title of the talk

4)Date of arrival and departure
(if different than Monday the 1st and Wednesday the 3rd)

Pozvánka na předkonferenční workshop Zoologických dní 6. - 7. 2. 2018

6. - 7. 2. 2018 proběhne na Fakultě životního prostředí, ČZU v Praze v budově MCEVI workshop s názvem „A roadmap to meta-analysis“, který povede Tiit Teder z University of Tartu. Detailnější informace budou průběžně zveřejňovány na stránkách a FB konference. Workshop je primárně určen studentům postgraduálního studia, ale je otevřen i dalším zájemcům.Více informací o workshopu zde: http://zoo.ivb.cz/workshop2018.pdf.

Pozvánka na vítání nejen prvních ptačích migrantů s Vojtou Brlíkem

Vítání nejen prvních ptačích migrantů s Vojtou Brlíkem proběhne od 15. - 17. 3. 2018 na terénní stanici Mohelský mlýn. Součástí cvičení bude celodenní exkurze po okolí, odchyt ptáků, poznávaní hlasů, kroužkování a kontrola budek. Kurz je určen jak začátečníkům, tak pokročilým z řad studentů PřF ČR. Pro účastníky bude zajištěna strava. Cena ubytování je 120kč/osobu a noc. Pro více informací kontaktujte A. Fornůskovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přihlášení je možné do 28. 2. 2018 na stejný mail. Kapacita kurzu je 15 lidí.

Hledej

Archiv clanku

Seznam článků v kategorii